Grupę Krajewski tworzą firmy Krajewski&Krajewski Sp. J., która powstała w 1992 r. oraz Krajewski TC, założona trzy lata później.
Firma oponiarska "Krajewski & Krajewski" regeneruje ogumienie do samochodów ciężarowych i autobusów, zarówno dętkowe jak i bezdętkowe, w technologii "na zimno". Wszystkie wykorzystywane przy bieżnikowaniu materiały i surowce dostarczane są przez renomowanych producentów, natomiast sama linia produkcyjna oparta jest na urządzeniach niemieckiego Collman'a. To właśnie dzięki zastosowaniu materiałów i technologii tych niekwestionowanych liderów branży oponiarskiej, bieżnikowania "K & K" osiągnęła znakomitą jakość swoich wyrobów, które objęte są pełną gwarancją.
Zupełnie nową działalnością jest produkcja mieszanek gumowych oraz pasów podwulkanizowanych do bieżnikowania opon w technologii "na zimno", które dystrybuowane są w większości na terenie krajów Europy Środkowej i Wschodniej, a ostatnio również Zachodniej.
Dystrybucja wyrobów bieżnikowni na terenie kraju prowadzona jest za pośrednictwem firmy handlowej "Krajewski TC", która prowadzi również sprzedaż ogumienia produkcji Grupy Michelin i Grupy GoodYear (jako autoryzowany przedstawiciel), obręczy, dętek i ochraniaczy oraz dostarcza pełną gamę materiałów do napraw i wulkanizacji, których producentem jest niemiecki koncern Rema TIP TOP Stahlgruber. Ponadto oferuje możliwość dostarczenia sprzętu do montażu i wyważania ogumienia, kompleksowe szkolenia w zakresie eksploatacji i napraw opon osobowych i ciężarowych oraz systemy gospodarki ogumieniem, również w wersji elektronicznej.
Obie firmy prowadzą wspólną politykę promocyjną i marketingową, co sprawia, że stanowią spójną strukturę i dlatego w kontaktach z partnerami rynkowymi traktowane są jako jeden podmiot. Rozdzielenie funkcji produkcji od dystrybucji przynosi podwyższenie efektywności działań na rynku i co za tym idzie większe zadowolenie klienta z oferowanych usług.
Nasz zakład, jako pierwsza bieżnikownia w Polsce, dostosował swój reżim technologiczny do wymogów Regulaminu EKG ONZ nr 109, który dotyczy "homologacji wytwarzania opon bieżnikowanych do pojazdów samochodowych i ich przyczep", uzyskując tym samym Certyfikat Zgodności wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji w Warszawie, Oddział w Pile, o numerze: 109 R 000101. W związku z tym, po zatwierdzeniu do stosowania przez Polskę wymienionego Regulaminu ONZ, uzyskaliśmy ministerialną homologację i prawo do oznaczenia swoich wyrobów międzynarodowym znakiem jakości E 20.
Posiadamy również stosowne Certyfikaty na wytworzone przez nas mieszanki gumowe i pasy podwulkanizowane.
Firma "Krajewski & Krajewski" oraz "Krajewski TC" prowadzą dystrybucję swoich wyrobów w najbliższej okolicy, jak również na znacznym obszarze kraju. W zakresie zaopatrzenia w ogumienie współpracują między innymi z takimi firmami jak:
MPK Tarnów, PKS Tarnów, MZK Gorlice, PKS Dębica, MKS Dębica, PKS Connex Sdziszów Młp., MPK Rzeszów, PKS Rzeszów, PKS Connex Łańcut, PKS Connex Mielec, PKS Jarosław, PKS Przemyśl, SITA Przemyśl, PKS Connex Sanok, PKS Connex Brzozów, PKS Krosno, ZMKS Jasło, PKS Lublin, MPK Lublin, PKS Chełm, PKS Włodawa, PKS Hrubieszów, PKS Busko Zdrój, PKS Staszów, PKS Kielce, MPO Onyx Kielce, PKS Starachowice, MZK Starachowice, MPK Ostrowiec Św., MPK Radom, Sita Radom, MZK Żyrardów, PKS Radomsko, PKS Sieradz, PKS Zduńska Wola, MPO Łódź, PKS Łęczyca, PKS Skierniewice, PKS Piotrków Trybunalski, MZK Tomaszów Maz., KM Płock, PKS Sokołów Podl., KPK Białystok, KPKM Białystok, MPO Białystok, PKS Łomża, PKS Ostrołęka, PKS Mrągowo, PKS Kętrzyn, PKS Connex Prudnik, PKS Kędzierzyn Koźle, PKS Nysa, PKS Strzelce Op., PKS Rybnik i wiele innych.
Od początku swej działalności Grupa uczestniczy w imprezach branżowych m.in. Wystawie Komunikacji Miejskiej w Kielcach.

Untitled Document
 
Grupa Krajewski
 
 
 
     
 
Targi, spotkania
 
 
 
     
 
Biuletyn
 
 
 
     
 
Co nowego
 
 
 
     
 
Kontakt
 
   
     
 
copyright © krajewski group 2006
  design: łukasz wiśniewski