Targi TRANSEXPO w Kielcach 2005

To jedyna możliwość obejrzenia w jednym miejscu kompleksowej oferty producentów

Mimo, że to dopiero trzecia edycja tej imprezy, Międzynarodowe Targi Transportu Lokalnego Transexpo zdołały już sobie wyrobić markę największej wystawy branży komunikacji zbiorowej w Europie Środkowo - Wschodniej. W ramach tegorocznej ekspozycji prezentowane były wszelakiego rodzaju pojazdy, przeznaczone do transportowania pasażerów, a także akcesoria, służące "oprzyrządowaniu" komunikacji zbiorowej - w tym na przykład urządzenia do nawigacji satelitarnej, umożliwiające monitorowanie poruszających się po mieście pojazdów i skuteczne eliminowanie naruszeń rozkładu jazdy. Co istotne - po raz pierwszy w jednym miejscu dostępna była dla zwiedzających kompleksowa oferta producentów, w tym różne typy autobusów miejskich, podmiejskich i turystycznych. Organizatorzy - Targi Kielce i Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, wspólnie zaprosili do udziału w targach Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji oraz Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych. Spowodowało to rozszerzenie formuły targów, wcześniej skupionych na bardziej wycinkowym fragmencie branży.
Podobnie jak w ubiegłym roku, wystawcy zorganizowali podczas Transexpo liczne konferencje branżowe, w tym poświęcone prezentacji poszczególnych modeli autobusów.
W tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Transportu Lokalnego wzięło udział ponad sto firm z kilku krajów. W sumie wystawcy zajęli powierzchnię ponad 5000 m2. Było to o ponad 1000 m2 więcej niż podczas ubiegłorocznej wystawy Transexpo. Targom towarzyszyła organizowana przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej konferencja naukowo - techniczna pod hasłem "Integracja lokalnego i regionalnego transportu zbiorowego - szanse i bariery". W czasie obrad, przedstawiciele środowisk związanych z organizacją zbiorowego transportu miejskiego, podmiejskiego i turystycznego, mieli okazję do wymiany doświadczeń. Fakt o tyle istotny, że - jak doskonale wiedzą miliony Polaków, korzystających na co dzień z usług komunikacji miejskiej - stan techniczny autobusów jest w większości co najmniej wątpliwy.
Praktycznie wszystkie spółki komunikacyjne czekają więc decyzje o częściowej przynajmniej wymianie taboru. Jakie modele, jakich producentów sprawdzają się najlepiej? Jakie ceny wchodzą w grę? Jakie są możliwości serwisowania? Odpowiedzi na te pytania mogli znaleźć, odwiedzający tegoroczne Targi Transexpo goście. Nasza firma regularnie, od kilku lat, wystawia się na targach komunikacyjnych. Wcześniej w Łodzi, a po przeniesieniu imprezy, również w Kielcach. Dlatego wrzesień to dla nas tradycyjnie czas przygotowań i w końcu wyjazdu do stolicy Świętokrzyskiego (w tym roku dni targowe przypadły na 22-23 IX). Nasze stoisko po raz kolejny cieszyło się ogromnym zainteresowaniem gości. W sumie odwiedzili nas przedstawiciele kilkudziesięciu zakładów, zarówno komunikacji miejskiej, jak też PKS-ów, a przeprowadzone
rozmowy były bardzo owocne. Imprezę, z całą pewnością, uznajemy za udaną i już zgłaszamy swój udział w przyszłym roku.

Tekst na podstawie Kieleckiego
Przeglądu Targowego

 

Untitled Document
 
Grupa Krajewski
 
 
 
     
 
Targi, spotkania
 
 
 
     
 
Biuletyn
 
 
 
     
 
Co nowego
 
 
 
     
 
Kontakt
 
   
     
 
copyright © krajewski group 2006
  design: łukasz wiśniewski