Targi TRANSEXPO w Kielcach 2006

IV Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, w których tradycyjnie braliśmy udział, odbyły się w tym roku w dniach 4-6 października. Wystawę zorganizowano wspólnie z Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. Honorowy patronat nad targami objął Prezydent Kielc.
Targi TRANSEXPO to największa w Polsce impreza sektora komunikacji zbiorowej, jedyna w Polsce wystawa prezentująca transport zbiorowy w sposób kompleksowy. Zakres branżowy wystawy obejmuje: pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego, międzymiastowego, pojazdy turystyczne, specjalistyczne i gospodarcze, części i wyposażenie autobusów, pojazdów trakcji elektrycznej, wyposażenie obiektów zaplecza technicznego, paliwa, środki smarne, płyny eksploatacyjne, infrastrukturę torów, sieci i podstacji trakcyjnych, systemy biletowe, infrastrukturę przystankową, środki ochrony pracy i bezpieczeństwa, systemy informacji dla pasażerów, systemy informatyczne w transporcie oraz ofertę w zakresie finansowania inwestycji w transporcie.
W ubiegłym roku rozszerzono formułę targów. Po raz pierwszy na TRANS-EXPO 2005 zaprezentowane były pojazdy transportu podmiejskiego, międzymiastowego oraz pojazdy turystyczne. Łącznie na targach można było obejrzeć 63 pojazdy, m.in. z Niemiec, Belgii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Holandii. TRANSEXPO – mimo, że odbywają się dopiero po raz czwarty – już osiągnęły rangę największej imprezy wystawienniczej transportu publicznego w kraju i zaczynają być dostrzegane przez europejski rynek targowy.
W tym roku Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego zostały uhonorowane przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Center Club Medalem Europejskim dla usług. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za wysoki poziom świadczonych usług, których jakość nie odbiega od poziomu europejskiego.

 
 

Untitled Document
 
Grupa Krajewski
 
 
 
     
 
Targi, spotkania
 
 
 
     
 
Biuletyn
 
 
 
     
 
Co nowego
 
 
 
     
 
Kontakt
 
   
     
 
copyright © krajewski group 2006
  design: łukasz wiśniewski