Targi TRANSEXPO w Kielcach 2007

Podczas tegorocznych V Międzynarodowych Targów Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO zaprezentowało się 153 wystawców z 11 krajów (Białoruś, Belgia, Finlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Polska, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Wystawa zajęła powierzchnię 9300 metrów kwadratowych. Towarzyszyły jej liczne konferencje prasowe i prezentacje firm oraz kilka polskich premier autobusów, m.in. firmy EvoBus. Podczas TRANSEXPO odbył się również pokaz 12-metrowego autobusu Mastero CNG zasilanego naturalnym gazem, prezentacja międzymiastowo-turystycznego autobusu Autosan Ramzes z komfortowym wyposażeniem oraz dwupokładowego autobusu Setra S431 DT o pojemności do 89 miejsc.
Na targach prezentowane były pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego, międzymiastowego, pojazdy turystyczne, specjalistyczne i gospodarcze, a także części i wyposażenie autobusów oraz tabor i urządzenia dla komunikacji autobusowej wraz z infrastrukturą, urządzenia do pobierania opłat, sprzęt i oprogramowanie dla systemów informatycznych, jak również części i wyposażenie trakcji elektrycznej, infrastruktura torów, sieci i podstacji trakcyjnych.
Wystawie towarzyszyła konferencja techniczna ?Techniki innowacyjne w zarządzaniu komunikacją miejską", której organizatorem była Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej z Warszawy.
Targi odbywały się dopiero po raz piąty, a już osiągnęły rangę największej imprezy wystawienniczej transportu publicznego w kraju i zaczynają być dostrzegane przez europejski rynek targowy. Każdego roku wzrasta zainteresowanie targami zarówno wystawców, zwiedzających, jak również mediów. To zainteresowane jest także związane ze wzrastającą sprzedażą autobusów. O znaczeniu tej wystawy świadczy uhonorowanie w tym roku Międzynarodowych Targów Lokalnego Transportu Zbiorowego Medalem Europejskim dla Usług przyznawanym przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Center Club za wysoki poziom świadczonych usług, których jakość nie odbiega od poziomu europejskiego.
Najlepsze wyroby prezentowane na wystawie zostały tradycyjnie nagrodzone medalami i wyróżnieniami Targów Kielce.
Podczas wystawy akredytowało się blisko 90 dziennikarzy.

 
 

Untitled Document
 
Grupa Krajewski
 
 
 
     
 
Targi, spotkania
 
 
 
     
 
Biuletyn
 
 
 
     
 
Co nowego
 
 
 
     
 
Kontakt
 
   
     
 
copyright © krajewski group 2006
  design: łukasz wiśniewski